ALBBOSTON.COM

Wednesday, 2019-07-17, 0:11 AM

Welcome Guest

Site menu

Log In

Search

Calendar

«  January 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Our poll

A DUHET TE VOTOJE DIASPORA?
Total of answers: 8710

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Home » 2011 » January » 25 » Berisha:Urdhër-arrestet nuk do zbatohen. Nëse Rama sulmon,do jem aty
5:49 AM
Berisha:Urdhër-arrestet nuk do zbatohen. Nëse Rama sulmon,do jem aty
-arrestet e lëshuara nga Prokuroria e Përgjithshme për gjashtë drejtuesit e lartë të Gardës së Republikës, nuk do të zbatohen në mënyrë absolute, në bazë të kodit të procedurës penale

Kështu ka deklaruar kryeministri Sali Berisha në një intervistë për agjencinë italiane të lajmeve ANSA, duke i’u referuar urdhër-arresteve të lëshuara nga Prokuroria.
Organi i akuzës lëshoi urdhër arreste për gjashtë zyrtarë të lartë të Gardës, lidhur me sulmin e 21 janarit.

Në intervistë, Berisha thekson se nëse kryetari i opozitës vendos të sulmojë sërish ndërtesën e qeverisë, ai do ta presë aty.
“Unë do të jem këtu, dhe nuk do të lejoj askënd të marrë me forcë pushtetin“ u shpreh kreu i qeverisë duke shtuar se nëse do të ketë incidente, gjithçka do të varet nga Rama.

“Detyra ime është të qëndroj në zyrën time“ është shprehur për agjencinë italiane të lajmeve Ansa, kryeministri Berisha.

Attachments: Image 1
Views: 532 | Added by: NIK | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *: