ALBBOSTON.COM

Thursday, 2020-05-28, 3:17 PM

Welcome Guest

Site menu

Log In

Search

Calendar

«  January 2011  »
SuMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Our poll

Ju pelqen Website
Total of answers: 10160

Statistics


Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Home » 2011 » January » 22
Një video e publikuar në internet tregon se si janë qëlluar protestuesit nga brenda kryeministrisë. Në sekondën e 13 të kësaj video të shkurtër, shikohet një person i cili pasi qëllohet bie përdhe ... Read more »
Attachments: Image 1
Views: 588 | Added by: Admin | Date: 2011-01-22 | Comments (1)

Komuniteti ndërkombëtar dënon ashpër dhunën e shpërthyer dje në demonstratat e opozitës, e cila përfundoi me një bilanc prej 3 të vdekurish dhe 61 të plagosur. Krerët më të lartë të Këshillit Europian, OSBE-së kanë shprehur shqetësimin e tyre për shpërthimin e dhunës dhe bëjnë thirrje për angazhimin e politikës në një dialog konstruktiv. Thirrjes për të ndaluar dhunës është bërë dhe nga eurodeputetja Tanja Fajon ... Read more »
Attachments: Image 1
Views: 602 | Added by: CopS | Date: 2011-01-22 | Comments (1)

Zyra e shtypit e Presidencës së Republikës sapo ka publikuar një deklaratë të Presidentit të Republikës, Bamir Topi për situatën.
Presidenti, thuhet në këtë deklaratë, po ndjek me shqetësim të jashtëzakonshëm situatën e krijuar në bulevardin "Dëshmorët e Kombit ... Read more »
Views: 582 | Added by: Admin | Date: 2011-01-22 | Comments (1)

Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar përfaqësuesit e opozitës në lidhje me ngjarjet e sotme të ndodhura gjatë demonstratës përpara Kryeministrisë. Në një dalje për shtyp ai ka theksuar se gjatë të gjithë kohës ka qëndruar brenda zyrës së tij, në mbrojtje të institucioneve dhe theksoi se ato do të mbrohen me çdo çmim. ... Read more »
Attachments: Image 1
Views: 589 | Added by: Admin | Date: 2011-01-22 | Comments (0)

Kryetari i PLD-së, Spartak Ngjela e ka cilësuar një masakër të vertetë dhunën e ushtruar nga policia mbi protestuesit, duke folur nga Spitali Ushtarak ... Read more »
Attachments: Image 1
Views: 553 | Added by: Admin | Date: 2011-01-22 | Comments (0)

 Kryetari i PS-së, Edi Rama ka deklaruar se opozita nesër do të jetë në ditë zie dhe deklaroi se pas kësaj dite do të vijojnë demonstratat. Ai ka akuzuar kryeministrin Sali Berisha se në deklaratën e sotme për shtyp është shfaqur si një mafioz duke akuzuar opozitën dhe shpifur për kreun e saj. ... Read more »
Attachments: Image 1
Views: 570 | Added by: Admin | Date: 2011-01-22 | Comments (0)